Historia, którą pokochali młodzi ludzie – fenomen The Kissing Booth

Trudno dzisiaj znaleźć nastolatków, którzy nie znają losów Rochelle i Noah – głównych bohaterów książki The Kissing Booth. Powieść napisana przez piętnastolatkę szybko znalazła uznanie młodych ludzi z całego świata, stając się jedną z lepiej sprzedających się książek. Skąd taka popularność miłosno-obczajowej przygody? Jaka jest historia tytułowego pocałunku?

Bestseller o młodzieńczej miłości – rola pierwszego pocałunku

Historie miłosne młodych ludzi są chętnie czytane i oglądane – głównie przez nastolatków, którzy doskonale odnajdują siebie w losach bohaterów. Lekka forma i wzruszenia urzekają także starszych czytelników, którzy chcą oderwać się od szarej rzeczywistości. Nie bez powodu książka The Kissing Booth szybko odniosła spory sukces w wielu krajach, plasując się na liście bestsellerów, a także doczekując się ekranizacji filmowej. Główni bohaterowie to:

– Rochelle Evans,
– Noah Flynn.

Nastolatkowie zdają się nie mieć ze sobą zbyt wiele wspólnego. Ona jest lubianą w szkole dziewczyną, która nie była nigdy w związku i ma przed sobą pierwszy pocałunek. On z kolei postrzegany jest jako typowy łamacz serc, przystojny, ale nieco arogancki. To właśnie nieplanowany pocałunek sprawi, że ich drogi się przetną. Co z tego wyniknie? Warto to sprawdzić.

Historia dla młodzieży napisana przez nastolatkę – o autorce powieści

Popularność powieści nie wzięła się znikąd. Autorka książki The Kissing Booth, Beeth Reekles, pisząc historię młodych bohaterów, miała zaledwie 15 lat. Odnajdywała się więc doskonale w świecie nastoletnim – pełnym skrajnych emocji, pierwszych miłości przeplatanych z obowiązkami szkolnymi oraz planowaniem przyszłości. Umieszczając rozdziały książki na platformie internetowej, szybko rozpowszechniła swoją twórczość na większą skalę, zyskując miano jednej z najbardziej wpływowych nastolatek. Lekki sposób opowiadania o losach Rochelle, Noah oraz ich przyjaciół sprawił, że młodzież z całego świata zapragnęła poznawać dalsze perypetie bohaterów, domagając się publikacji większej ilości materiału.

Młodość, dojrzewanie, szkoła i pierwsza miłość – w historii bohaterów z łatwością można odnaleźć siebie z dawnych czasów lub z teraźniejszości. Co budka pocałunków przyniosła Rochelle i Noah? Z pewnością ciekawe przygody.