Detektyw pozytywka – co warto wiedzieć o tej książce?

detektyw pozytywka

Literatura dziecięca jest bardzo ważnym elementem edukacyjnym. Z pomocą ciekawych historyjek, bawi ona oraz uczy najmłodsze dzieci jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Czasem rozśmieszy a innym razem skłoni do refleksji. Dodatkowo pobudza ona kreatywne myślenie a także zdolności logicznego myślenia. Do takiej literatury z pewnością zalicza się seria opowieści o detektywie Pozytywce.

Książka, która bawi, uczy oraz edukuje

detektyw pozytywka

Książka detektywistyczna dla dzieci pod tytułem: ,,Detektyw pozytywka” składa się z różnorodnych zagadek kryminalnych. Co ciekawe, dzieci mogą samodzielnie próbować rozwiązać poszczególne zagadnienia, zawiłości historii i wspólnie z detektywem odkrywają zaginione skarby. Podążają one wspólnie z Pozytywką jego tropem. Opowieści kryminalne wiążą się przede wszystkim z tym, co maluchy znają na co dzień. Muszą one odgadnąć historię roztrzaskanego na balkonie wazonu z wodą. Dodatkowo, dowiedzą się z książki, że przez mróz, woda może zamarzać. Wyżej wymienione historie edukują, bawią i uczą.

Opowieść o detektywie, który po mistrzowsku rozwiązuje wszystkie zagadki

Maluchy poznają miłego pana detektywa, który jest bardzo skrupulatny w badaniu okoliczności sprawy. Próby wyjaśnienia uczą dzieci logicznie myśleć oraz co ważne, wyciągać wnioski na przyszłość. W ramach pomocy i sprawdzenia swojej wiedzy, autor na końcu książki umieścił rozwiązania wszystkich zagadek. Sympatyczny detektyw kocha wszystkie dzieci ze swojej kamienicy. Posiada on agencję, która na pewno zostanie zapamiętana przez wszystkie maluchy. Nazywa się ona: „Różowe Okulary”. Autor nie bez znaczenia nazwał detektywa Pozytywką a jego agencję nazwał ,,Różowymi Okularami”. Nawiązał on do świata dziecięcego, w którym wszystko jest pozytywne a spojrzenie dzieci jest zawsze radosne i pogodne. W ramach podsumowania warto pamiętać, że wyżej wymieniona literatura dziecięca:

• uczy logicznego myślenia,
  • skłania do przemyśleń i analizy,
  • pomaga maluchom wejść w świat detektywistyczny,
  • uczy rozwiązywania zagadek.