Czy warto grać w gry planszowe?

Gry planszowe to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu wspólnie z rodziną. Nie tylko mięśnie muszą być ćwiczone, dotyczy to również mózgu. Planszówki sprawdzają się rewelacyjnie, jeśli komuś zależy na utrzymaniu aktywności i zdrowia umysłu. Wybór jest obecnie ogromny, ale niektóre tytuły są znane na całym świecie i cieszą się uznaniem wśród milionów użytkowników. Przykładem będzie gra Rummikub, którą produkuje się obecnie w dwudziestu pięciu wersjach językowych. Sprzedaż tej gry wyniosła już kilkadziesiąt milionów egzemplarzy, więc nie trzeba chyba nikogo dłużej namawiać do tego, aby przekonać się osobiście o jej fenomenie.

Dobra gra planszowa zawsze mile widziana

Gier planszowych jest wiele do wyboru i warto się nimi zainteresować, bo mają niezwykle korzystny wpływ na sferę psychofizyczną. Nie jest to opcja przeznaczona wyłącznie dla dzieci, dorosłym osobom również można śmiało polecić wspólną grę, bo sprawia ona mnóstwo radości. Świetna zabawa w rodzinnym gronie będzie wspaniałym sposobem na zacieśnienie więzi. Planszówki:
· poprawiają koncentrację,
· rozwijają umiejętności poznawcze,
· pozwalają się odstresować,
· wzmacniają układ odpornościowy.

Bardzo wciągającą, nieprzewidywalną i emocjonującą grą jest Rummikub https://tantis.pl/rummikub-standard-p563017. Wspaniale sprawdza się nie tylko podczas zabawy z dzieckiem, warto po nią sięgnąć podczas imprezy i spotkania ze znajomymi. Jest to gra uniwersalna, wzbudzająca mnóstwo pozytywnych emocji. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kostek z tabliczki. Zwycięża osoba, której uda się tego dokonać w jak najkrótszym czasie. Zamiast wpatrywać się w ekran komputera/telewizora, warto zagrać razem w planszówkę. Jest to sposób na dobrą zabawę w dowolnym momencie i miejscu, nawet gdy zabraknie prądu. Jeśli komuś zależy na tym, aby utrzymać mózg w dobrej kondycji do późnych lat starości, to warto go trenować. Kto powiedział, że ćwiczenia muszą być męczące i nudne? Gry planszowe dostarczają mnóstwo frajdy i jednocześnie poprawiają procesy myślowe, zmniejszają także ryzyko rozwoju chorób psychicznych. Niepozorne planszówki chronią przed demencją i chorobą Alzheimera.